Sağlık

prof. Dr. Umut Barbaros: Kanser ve obezite birçok hastalığı beraberinde getiriyor

Deneyimli merkezlerde uygulanan laparoskopik tüp mide, mide ve bypass vb. Girişimlerin başarılı olması halinde hastaların yüzde 99’unun sorunsuz taburcu edilebileceğini belirten Prof. Dr. Umut Barbaros.

“ÖNEMLİ RİSK”

prof. Barbaros, “Obezite beraberinde getirdiği kalp, tansiyon, diyabet, uyku apne sendromu ve kanser açısından önemli bir risk. Fazla kilo sadece obeziteyi çözmez, obezite yandaş hastalıkları tedavi gerektirir, hastaların sağlıklı yaşam sürelerini de uzatır.” söz konusu.

“KOMPLİKASYONA AÇIK REVİZYON AMELİYATI”

Ameliyat girişimlerinin yanı sıra ameliyat sonrası beslenme ve psikolojik destek alan hastaların kalıcı başarısı için doktorları ile ömür boyu sürecek bir ilişki içinde olmalarının kural olduğunu hatırlatan Dr. Umut Barbaros, “Revizyon ameliyatı olarak bilinen yenileme ameliyatı, özellikle cerrahi işlem sonrası başarısız olan ve bunun sonucunda yüksek kilo almış hastalarda deneyimli cerrahlar tarafından yapılmalıdır.”

Açıklamanın devamında önemli bir noktayı vurgulayan Prof. .” Ülke genelindeki tüm obezite hastaları için değerli açıklamalarda bulundu.

haberkarayazi.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu